Tıkanıklık Açma

Gebze tıkanıklık açma için konusunda uzman ve profesyonel olan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.  Genel olarak ev ya da iş yerlerinde tuvalet, klozet, lavabo gideri, mutfak ya da banyo giderlerinde tıkanıklık meydana gelir. Bu giderlerden taşan su, kötü kokuların yayılmasına ve hiç de sağlıklı olmayan durumlara yol açar. Böyle bir durumda Gebze tıkanıklık açma ustası ile iletişime geçilmelidir. Birçok kişi, giderler tıkandığı zaman tıkanıklık açan kimyasallar kullanmaktadır. Bu oldukça yanlıştır. Kullanılan tıkanıklık açıcı kimyasalların içinde bulunan asit içerikli maddeler, sürekli kullanıldığı zaman borularda deformasyona, çatlamalara ve erimelere yol açabilir. Bu yüzden Gebze tıkanıklık açma firmamızı arayabilirsiniz.

Gider tıkanmalarında neler yapılır?

  • Gider borusu içini görüntüleme
  • Lavabo tıkanıklığı açma
  • Tuvalet gideri açma
  • Pis su borusu yıkama ve temizleme
  • Bina atık su ana giderlerin içini görüntüleme ve açma

Mutfak ya da klozet, tuvalet tıkanıklıklarında kullanılacak cihazlar ve aparatlar farklıdır. Mutfak giderleri, yemek artıklarının lavaboya dökülmesi, kullanılan yağların lavaboya dökülmesi sonucu zamanla tıkanmaya başlar. Gebze mutfak tıkanıklığı açma işlemi için kullanılan makine ile mutfak gideri içinde biriken yemek ve yağ artıkları temizlenir. Basınçlı su ile mutfak tıkanıklığı açma işlemi yapılarak tesisat kırılıp dökülmeden tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirilmektedir.
Klozet ve tuvaletlerin gider boruları daha geniştir. Durum böyle olunca yabancı cisimlerin, sert ve büyük cisimlerin, bezlerin kaçma olasılığı oldukça yüksektir. Tuvalet giderine atılan suda erimeyen tuvalet kağıtları ya da havluları, bez parçaları, oyuncak gibi sert maddeler zamanla borunun tıkanmasına neden olur. Gebze tuvalet ve klozet tıkanıklığı açma işlemi için tuvalet ya da klozetlerin ana gider borusunda biriken kireçler için kazıma aparatları kullanılır. Gider borusuna kaçmış bez parçaları gibi maddelerde daha farklı aparatlar kullanılarak tıkanıklık giderilir. Ancak tıkanıklığın sebebini bulmak için ilk önce giderin içi kameralı görüntüleme sistemi ile görüntülenerek ne tür bir tıkanıklık olduğu ve ana kaynağı tespit edilir. Tespit edilen tıkanıklık türüne göre robotik cihazlar gider içine gönderilerek tıkanıklık giderilir. Boru içinde biriken kireç ve kirler için parçalama aparatları kullanılarak tüm gider borusu temizlenir.

Servis Çağır