Gebze pimaş aç tamir ve tadilat gerektirmeden, kırma işlemi yapılmadan Gebze pimaş açma hizmetinden yararlanabilirsiniz. Tıkanmış pimaşlar, kameralı cihazlarla tespit edilir ve gerekli açma işlemleri yapılır. Tamir gerektiren noktalar pimaş açma ustası tarafından yapılmalıdır.

Pimaşların tıkanma sebebi nedir?

Pimaş borularının tıkanma sebebi çeşitlidir. Kimisinde lavabo pimaşları tıkanırken kimi zaman tuvalet pimaşları tıkanabilir. Tuvalet pimaşlarının girişleri geniştir ve sert cisimlerin, oyuncak gibi maddelerin atılması ile tıkanması daha kolaydır. Aynı zamanda binanın logar borularında meydana gelen tıkanıklık da çoğu zaman karşımıza çıkan sorunlardan biridir.

  • Gider borularına atılan cisimler, mutfak lavabosuna dökülen yemek artıkları
  • Lavaboların gider borularına, duşa kabinin gider borularına kaçan saç, kıl, tüy gibi maddeler
  • Pimaş borularının yeterli eğimde olmaması
  • Tuvalet pimaşlarına düşen yabancı ve sert cisimler, erimeyen tuvalet kağıtları, ıslak mendil gibi maddeler, pimaşların zamanla tıkanmasına sebep olur.

Birçok kişi evde pimaşları tıkandığı zaman pimaş açma kimyasallarından kullanır. Ancak her ne kadar bu kimyasalların pimaşlara zarar vermediği söylense de bu kimyasallar zamanla pimaşların aşınmasına, yıpranmasına sebep olur.

Pimaş açma işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Kırmadan pimaş açma işlemi ile pimaş tıkanıklıkları giderilmektedir. Bunun için pimaş açma robotu ya da kameralı görüntüleme cihazı kullanılmaktadır. Robot cihazlar ve kameralı cihazlar ile tıkalı pimaş açma işlemi gerçekleştiren ustalarımız, kamera ile pimaş tıkanıklığının sebebini tespit ederken robot cihaz ile tıkanıklığı gidererek pimaş tıkanıklığı sorununa çözüm bulmaktadır.
Robot cihazların ucuna takılacak aparat sayesinde pimaşın içindeki tıkanıklık parçalama işlemi yapılarak giderilir. Robot cihazları takılacak bir başka aparat ise tıkanıklık sebebi olan cisimleri itme ve çekme işlemi yaparak tıkanıklığın köküne inmektedir.
Tıkanıklık açma işlemi bitirildikten sonra kameralı cihazlarla pimaş için tekrar görüntülenerek herhangi bir sorunun olup olmadığı gözden geçirilir. Pimaş boru eğiminin doğru ve yeterli olup olmadığı kontrol edildikten sonra eğer değişmesi gereken pimaş varsa pimaş borusu yenisi ile değiştirilir. Ayrıca pimaş borusu içinde yağ tabakasının olup olmadığına bakılarak borunun çatlayıp çatlamadığı da kontrol edildikten sonra işlem bitirilir. Sizin de tıkanmış pimaş borularınızın varsa Gebze pimaş açma hizmeti veren firmamızı arayabilirsiniz.

Servis Çağır