Anadolu Yakası Su Kaçağı Tespiti

Anadolu yakası su kaçağı tespiti su kaçağı, geçtiğimiz yıllarda  tespit edilmesi gereken  çok zor tesisat işlerinden birisiydi.  Su kaçağı tespiti yapabilmek için, neredeyse evimizdeki, işyerimizdeki tüm boru hattını kırdırmak zorunda kalıyorduk. Bu durumda bizi  küçük bir su kaçağını tespit etmek için, yüksek bir miktar para ödemek zorunda bırakıyordu. Su kaçağı eğer üst katlardan birinde oturuyorsanız, genellikle suyun birikmesinden dolayı, alt komşu tarafından fark edilip uyarı almamıza neden oluyordu. Ya da yüksek tutarda bir su faturası ile karşılaşında doğrudan şüphelenmemize neden oluyordu. Eğer, su kaçağı tespiti yapmak istiyorsanız. Evdeki tüm muslukları kapatın, musluklar kapalı iken su akmayacağından su saatinin de dönmemesi gerekiyor.
Eğer su saati dönüyorsa, evinizdeki borulardan birinde su kaçağı vardır demektir. Yukarıda da yazmış olduğumuz gibi, su kaçağının nerede olduğunu tespit etmek, su tesisatçıların çok uğraştığı işlerden biriydi. Gelişen teknolojiye paralel olarak, su kaçağının nerede olduğunu tespit etmek çok kolay bir hale gelmiş durumda. Modern yöntemler ile  su kaçağı tespiti yapabilmek için, tüm  boru hatlarını kırmaktan kurtulacaksınız. Öncelikle, elektromanyetik amfi cihazı, hangi borunun nerede olduğunu tespit edebilmek için, özel elektromanyetik boru ve tesisat bulma cihazı, ve son olarak elektro akustik cihazı ile, tüm borularınızın içerisinden özel bir madde salınımı yapılıyor.
Bu madde salındıktan çok kısa bir süre içerisinde  hangi borunuzda su kaçağı olduğu tespit ediliyor. Eğer siz de yüksek fatura ödemekten bıktıysanız, veya evinizde su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız  en  azından  su kaçağından emin olmak için, yukarıda verdiğimiz örneği deneyin. Su kaçağından emin olduktan sonra, size en yakın ve modern yöntemler kullanan bir su tesisatçısını çağırın. Bu su tesisatçısı, evinizdeki hiçbir yeri kırmadan kısa bir süre içerisinde bütün boruları kontrol ettikten sonra su kaçağını tespit edip çok kısa bir süre içerisinde tamir edecektir. Bu durum hem maddi tasarruf hem de manevi bir tasarruf sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın