Gebze Petek Temizliği Fiyatları

Gebze petek temizliği fiyatları türkiye’de neredeyse tüm şehirlerimizde kullanılmakta olan doğalgaz, son zamanlarda oldukça yoğun bir ilgiye sahiptir. Doğalgaz tesisatında kullanılan araç gereçlerden biriside peteklerdir. Petekler, bulunduğumuz yerin, doğalgaz tesisat boruları kullanılarak ısınması sağlayan demirden bir soba olarak görebiliriz. Peteklerin içinden su geçilerek çalışan bu sistem kullananları birçok dertten kurtarmıştır. Soba temizliği, baca temizliği, soba zehirlenmesi gibi birçok şeyden kurtarmıştır. Fakat bu seferde, maliyeti fazla olmuştur. Günümüzde uzmanlar doğalgaz kullanımının maliyetini düşürmek için birden fazla çalışma yapmaktadır. Bunlardan bir tanesinde petek temizliğidir. Petek temizliği, borulardan geçerek peteğin içine ulaşan sular, peteğin içinde devir daim yapmaktadır. Bu devir daim yapılırken şehrimize gelen suların kireçli olması ve kullandığımız radyatörlerimiz (petekler) metal aksamlı olması, içinde bazı pislikler oluşturmaktadır. Kireç, pas ve bunun gibi bir sürü, bu durumdan oluşacak pislikler zamanla çamurlaşarak radyatörlerimizin ( peteklerimizin ) geçiş kısmını tıkayarak ısınma problemine ve pahalı ısınmaya yol açmaktadır. Bu problemde petek temizliği ile çözüme kavuşmuştur.
Fakat darıca petek temizliği fiyatları bilmeyenlere göre oldukça yüksek düşünülmektedir. Petek temizliği 2 -3 yılda bir yapıldığından ve yapıldığında gelecek faturalarda bir düşüş görüleceği için kendi zaten yıl içerisinde amorti etmektedir. kocaeli petek temizliği fiyatları hakkında bir hesaplama yaparsak, yıl içerisinde ortalama, bir dairenin doğalgaz gideri petek temizliği yapılmadan önce 2000 TL olduğunu var sayalım, petek temizliğine verdiğimiz fiyatlar genelde 250 TL veya 300 TL civarındadır. Böylece bir dairenin yıllık 2300 TL doğalgaz gideri oluşmaktadır. Petek temizliği yapıldıktan sonra doğalgaz faturalarımızda yüzde 20 yüzde 30, kullanımına göre yüzde 50 gibi bir düşüş yaşanacaktır. Böylece petek temizliği yapan bir aile yıllık hesaplandığı zaman doğalgaz giderlerinde ilk hesapladığımız fiyata göre kara geçebileceklerdir.
Yukarıda yapmış olduğumuz örnek hesaplandırmaya göre petek temizliği uygun fiyatlar görüldüğü gibi korkutucu bir yerde değildir. Aksine günümüz şartlarında bize faydalı olabilecek bir yatırım olarak geri dönmektedir. Şimdilerde birden fazla petek temizleme firmaları türemiştir. Bunun ile ilgili uyarabileceğimiz konu ise, hepsine güvenmemeniz gerekmektedir. Çünkü her temizleme yapan, temizleyici kimyasalları kullanmadan su ile temizlemektedir. Bunun olmaması için dikkatli davranmamız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın