Kocaeli Kamera İle Su Patlağı Tespiti

Kocaeli kamera ile su patlağı tespiti cihazla su kaçağı tespiti zeminin 3 metre kadar altında ki kaçakları ile uzun mesafede tespit eder. Kullanılan bu yöntemin özellikle son yıllarda fazla derece tercih edilmesinde ki etken kurumsal firmaların bu cihazları ithal etmesi sayesinde olmuştur. Şöyle bir düşündüğümüz de su kaçağının aslında bize yaşatmış oldukları kötü bir mazi olarak sayabiliriz. Evimizi basan sular, sürekli aynı noktadan suyun sızması ve küçük ihmaller ile meydana gelmesi aslında bizi en çok üzen noktadır. Bu yazıyı yazarken aslında bir nevi kendi yaşadığımız problemi de size anlatmış olacağımız. Genellikle evden ayrılmamız gereken zamanda su vanalarının kapatılması ve gerekli tedbir alınması gerekir. Aslında bunu yapmamızın nedeni var olan bir sorunun farkına varmaktır. Çünkü su vanalarını kapattığımız halde hala devam eden bir çalışma varsa borularınız da kaçak olduğunu göstererek daha kısa zaman da müdahale etmenize neden olur. Böyle bir tedbir almadığımız da geri döndüğümüz de çoğu şeyi bıraktığımız gibi bulamayız. Aynı şekilde bende evimi geri döndüğümde aklınıza gelebilecek her noktaya sızan sular içerisinde buldum. Küçük bir damlama halinde hala devam eden problemin 3-4 günde tüm evde etkili olması gerçekten şaşırtıcı bir durumdur.
Su kaçağıyla ne zaman karşılaşağımız bilmediğimiz için sürekli tedbirli olmalıyız. Fakat bazen önüne geçemediğimiz durumların oluşması ile artık yapacak bir şey çok da fazla yoktur. Küçük yada oldukça etkili bir kaçak problemi diye kendi gözümüzle ayrım yapmadan cihazla su kaçağı tespiti yaptırmamız gerekir. Çünkü kendi gözümüzle problemleri her zaman görmek istediğimiz gibi görürüz. O an ki şartlar ve durum içerisinde belli araçlar ile şu an onarıma ihtiyaç yok dersek yanlış yapmış oluruz. Vananın kapanmasına rağmen saatin çalışması yada kullanım az olduğu halde yüksek gelen faturalar siz görmeniz de var olan sorunun habercisidir. Bu durumda da yapılması gereken tespit işlemlerinin en sağlıklı bilgisayar donanımı yüklü cihazlar ile olmaktadır. Bu cihazları kullanarak nasıl bir kaçak tespiti yaparız? Suyun geliş noktasına dikkat edilerek gerekilen yerden borunun içeri göndermiş olduğumuz bazı aperatifler sayesinde her alanı görürüz. Kamera sistemi ile çalışan bu cihazlar sayesinde borunun içerisinde var olan kaçak dahil olmak tıkanıklık yada boru kırılmalarını ustalarımız tespit ettiği gibi aynı zaman da dışarıdan takip edilen küçük bir ekrandan size de gösterilir.
Bu denli güvenli bir hizmet sunan tesisatçımız usta ile ev sahibi arasında güven oluşturarak bizi tercih eden müşterilerimizin aklına acaba gibi soru işaretlerinin kalmaması sağlanır. Cihazla su kaçağı tespiti  yardımı ile uygulamış olduğumuz bu işlemin sonucunda kaçağın meydana geldiği bölgeleri belirleyip hemde ne derece de bir problem olduğuna bakılır. Meydana gelmiş olan su kaçağının boruya fazla hasar vermemesi durumun da kaynak yöntemi ile deliğin kapanması sağlanır. Bu tam tersi olarak yoğun hasarlı bir kaçak problemi varsa bu durum da basiy bir kaynak işlemi yeterli olmayacaktır. Tüm hat boyunca kırılma işlemine gerek duyulmadan en fazla birkaç fayanslık noktada uygulanan kırma işlemi ile yapılan boru değişimi ile daha kaliteli bir hattınız olur. Olduğundan daha kısa zaman içerisinde yapılan bu onarım günlerce kaçağın meydana geldiği noktaları kullanmamak zorunda kalmanızı da engeller.  Cihazla su kaçağı tespiti adı altında vermiş olduğumuz hizmetlerden son derece eminiz. Çünkü yenilikçi çözümler deyince en doğru adres İstanbul Tesisattır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın