Gebze Robotla Tıkalı Boru Açma

Gebze robotla tıkalı boru açma tıkalı boru problemlerine sadece tuvalet tıkanması yada lavabo tıkanması olarak bakmamak gerekir. Meydana gelen tıkanma problemi aslında hattınız da genel olarak var olan sorunların sinyallerini verir. Bölgesel olarak baktığımız da sadece belli bir noktada onarım yaparak asıl çözümlenmesi gereken noktaları da çoğu zaman  fark edemiyoruz. Fakat meydana gelen tıkanmanın da en çok etkili olduğu noktalar mutfak ve tuvalet giderleri olmaktadır. Şimdi diyeceksiniz de bölgesel bakmak yanlış değil miydi. Benim burada söylemiş olduğumuz alanı genişletmek değil sadece ana soruna yakın olan noktadan işleme başlamaktır. Tuvalet borunuz da meydana gelen bir tıkanma varsa sadece yüzeysel bir temizleme işlemi değil de mutlaka da kanal hattının da incelenmesi ile işlemi bitirmek her zaman daha yararlıdır. Fakat birçok usta bunu yapmak istemez. Hem işlem süresinin uzamasına neden olan hem de son derce uğraştırıcı olması kolay yoldan tıkanıklığın giderilerek ulaşılması kolay olan noktayı temizleyerek sizlere sorunun çözüldüğünü söyler. Evlerimiz de meydana gelen tıkanmaların aslında nedenleri borunun içerisinde meydana gelen yağlanma zamanla kirece dönüşerek gider borularının da yapısının değişmesine neden olur.
Sağlıklı ve kanala madde akışının normal hızında olması gerekirken meydana gelen yavaşlama ve aşınma belli noktalar da maddelerin artık birikmeye başlamasına neden olur. Bunun önüne geçmek için ne yapmalıyız? Aslında yapmamız gereken hiç de zor bir şey değil. Bu zamana kadar rahat bir şekilde hiç düşünmeden kullandığımız giderlerin artık daha dikkatli kullanmaya başlamamız gerekir. Dökülmesi gereken yağlı artıkların bir  şişeye doldurularak çöpe atılması, bu zamana kadar attığımız daha birçok maddenin tamamının çöpe atıldığından emin olduktan sonra pis suyun borulardan geçmesini sağlayabilirsiniz. Belki yapacağınız işin 5 dakika gecikmesine neden olacak ama emin olun tıkalı boru açma işlemi ile uğraşmanızı sağlayacak sorunlardan bu dakikalar içerisinde yaptıklarınızdan kurtulacaksınız. Ne yaptıysanız da gene yavaş yavaş kendini hissettiren tıkanma problemi ile karşı karşıyaysanız o halde hattınızın tamamının kontrol edilmesi gerekir. Normal bir tıkanma onarım işleminden sonra açılarak uzun bir müddet tekrar aynı sorunun oluşmasına neden olmaz.
Fakat siz kısa zaman içerisinde aynı sorunu tekrardan yaşıyorsanız ya ustanızın işini iyi yapmamasından kaynaklıdır ya da boruların belli noktalarının fazla hasar görmesinden dolayı değişmesi gerektiği gösterir. Bunu tespit etmek ise eski yöntemler ile kesinlikle mümkün değildir. Sizin için tıkalı boru açma işleminde geçerli olan yöntem tıkanıklık tespit cihazlarıdır. Bu cihazları kullanarak hattınızın her noktasın da hasar tespiti yapmak hasarsız ve son derece zahmetsiz bir şekilde olur. Renkli görüntü alabilme özelliğine sahip bu cihazların kullanımı ile başlayan tıkanıklık tespitinin hangi noktadan başladığını kısa zamanda buluyoruz. Cihazlar ile kullanılan tıkanıklık açma telleri ile kısa zaman içerisinde yapmış olduğumuz işlem ile tıkanmanın tamamen ortadan kalkarak hattınızın açılması sağlanır. Tekrar boruların içerisinde yapılan kameralı inceleme tıkalı boru açma işlemi uygulamamıza neden olan sorunlar daha doğru bir şekilde tespit edilir. Meydana gelen sorunun boruda meydana gelen kırılma yada eskimeden kaynaklı olup olmadığı kontrol edildikten sonra sonlandırılan onarım işlemlerimiz ile artık giderlerinizi daha rahat kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın