Gebze Kaçak Su Tespiti

Gebze kaçak su tespiti su sızıntısı eski binalarda sık sık karşılaştığımız bir sorundur.  Teknolojik olanakların yeteriz olduğu zamanlarda büyük masraflarla, evimizin neresinde su kaçağı var ise orasında (mutfak, banyo, odalar vb.) bu bölümlerde su kaçağını bulmak için neredeyse tüm fayanslar ya da duvarlar kırılarak, ev içeresinde ciddi hasarlara neden olmaktadır. Su sızıntısı neden olmaktadır? Diye bir soru sorulduğu zaman bunun belli bir kaç nedeni vardır. Bunları kısaca şu şekilde sıralayabiliriz; birincisi, binanızın yapım aşamasında su tesisatı için kullanılan malzemelerin dayanıklılığı çok önemlidir. Bu malzemelerin uzun yıllar dayanabilecek malzemelerden oluşması gerekmektedir. Eskiden su tesisatında demir borular kullanılırdı. Fakat bu kullanılan demir borular zamanla pas tutarak, aşınırlar bu yüzden artık genelde su tesisatlarında plastik boru kullanılmaktadır. Su tesisatında demir boru kullanılmış bir binada darıca kaçak su tespiti yapımına oldukça sık rastlanılır.
İkincisi ise su tesisatı yapan ustaların yaptığı işi dikkate almayarak, hemen bitsin gidelim felsefesi ile yaptıkları işlerden doğabilir. Su tesisatı yapan ustalar, genelde plastik borular kullanırlar demiştik fakat sadece plastik boru kullanarak su sızıntısını yani kaçağı önleyemiyorlar. O binada yapılan işi gereken plana uygun bir biçimde ve malzemelerden çalınmadan yapıldığı takdirde kocaeli kaçak su tespitinde hiç bir problem yaşanmamaktadır.
Peki, oturduğumuz dairemizde veya çalışmakta olduğumuz dükkânımızda kaçak su tespitini en kısa yollardan nasıl anlarız? Birincisi, dışarda bulunan su sayacından kontrol etmektir. Tüm vanalarımızı kapatıp dışarıdaki su sayacına baktığımızda eğer hala çalışıyor ( dönüyor) ise dairemizde veya dükkânımızda su sızıntısı var demektir. İkinci bir yöntem ise, duvarınızda ve yer döşemenizde ıslaklık, küflenme, boyasında veya genel olarak yüzeyinde yumuşamalar ve dökülmeler veya renk değiştirmelerine rastlarsanız su sızıntısı ihtimali yüksektir. Üçüncüsü ise, altınızda oturan komşularınız varsa eğer bu komşularınızın size gelip kendi dairelerinin tavanında su sızıntısı olduğunu söylemesi, sizin dairenizde su sızıntısı olduğunu gösterir. Artık o kadar endişelenmenize gerek kalmadı. Dairenizde veya dükkânınızda su sızıntısı mevcut ise uzman çalışanları ve günümüz teknolojisine ayak uydurmuş makineleri ile kaçak su tespitini anında bulabilen birçok şirket bulanmaktadır. Yapmanız gereken sadece arayıp dairenizde veya dükkânınızda su sızıntısını bildirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın