Gebze Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Gebze petek temizliği nasıl yapılır Petek temizliği olarak genellikle halk arasında çok bilinmeyen bu işlemlerin amacı peteğinizin içerisinde oluşmuş pisiklerin temizlenmesi için yapılır. Birçoğumuzun kendi başına yapmış olduğu bu işlemler de bazen yapılmaması gereken işlemler uygulanır. Kendi yöntemleriniz ile yaptığınız temizleme işlemin de kombinin çalışmasını durduracak filtrelerini söküp vanalardan binbir zorlukla kovalarla çıkartmış olduğunuz pis su işlemleri saatlerce sürer. Çamaşır suyu yada belli bir temizleyici kullanarak yaptığınız filtre temizleme yada peteğin vanasını sökerek takılı olduğu yerden çıkarıp bir hortum yardımı başlarsınız temizlik işlemine. Uygulanan bu yöntemin ne kadar sağlıklı olduğunu aslında burada uzun uzun tartışabiliriz. Buraya kadar anlatmış olduğumuz işlemler birçoğumuzun evinde denemiş olduğu yöntemlerdir. Hiçbir bilgimiz olmadan kendi başımıza yapmaya kalktığımız radyatör temizliği işlemin de sökülmemesi gereken yerlerin sökülmesi, tekrar takılma esnasın da yaşanan kargaşaları yaşamay değer mi? Bence değmez.
Çünkü bu işi sizin yerine son derece kaliteli bir şekilde yapan firmalar vardır. Anlatılan bütün bu yöntemler eskide kalmış artık uygulanması bir o kadar zor ve gereksizdir. Peteğinizi yerinden sökmeden, kombiyi birkaç parçaya ayırmadan en doğru şekilde yapılan bu işlemler sırasın da kimyasal ilaçlar kullanılır. Yapılması gereken tek işlem peteğin su girişinin yapıldığı noktalardan içeriye bu maddeleri göndermektir. Sonrası kullanılan maddenin kendi yaptığı iştir. En yoğun derece de birikmiş ve sökülmesi de bir o kadar zor olan bakteri ve kireçlerin bile kısa zaman da sökülmesine olanak sağlar. Ev de yapılan bu işlemler de 1 saat kadar devam eden kimyasallı temizleme işleminin sonucunda peteğin yıkanmasına sıra gelir. Bu işlem için vanalara bağlı olan cihazlarımız ile pis suyu dışarı veririz. Petek yıkama işlemi ile pis suyla beraber gelmeyen artık maddelerin temizlenmesi sağlanır ve böylece radyatör temizliği işlemi sona ermiş olur. Genellikle kış ayına girmeden yaptırılması gereken bu işlemler de geçen senenin kullanımından kalan bütün pislikler temizlenerek daha iyi ısınmanıza yardımcı olur. Canlı bir özelliği olan bu bakterilerin peteğin içerisini tamamen kaplayabilme özelliği sayesin de tüm noktaları kireçle sarabilir.
Suyun sürekli devir daim yapması ile kombinin filtrelerine kadar gelerek tıkanmaya neden olan bu bakterilerin temizlenme vaktinin geldiğini anlamak için dikkatli olmaz yeterlidir. Özellikle kombiniz suyu devir daim yaparken olması gereken daha sesli yapıyorsa, petekleriniz de ısınmayan noktaları bariz derece fark ediyorsanız artık önlem almanın vakti gelmiş demektir. İhmal ettiğiniz yada gerekli görmediğiniz bu işlemin tesisatınızın tamamen bozularak belki vereceğiniz çok makul rakamlardan 4-5 katı fazlasını ödeyerek hasarı gidermeye çalışacaksınız. Radyatör temizliği peteklerin içerisin de biirkmiş artıkların temizlenmesini sağlamasının yanında kullanım ömrünün de artmasını sağlar. Bu aslında kullandığımız herşey için geçerlidir. Hoyratça ve dikkatsizce kullandığımız her ürünün aslında kullanım ömründen çalıyoruz. Döşenmesi ve maliyeti aslında çok fazla olan petek sisteminin sağlıklı ısınması sağlaması konusun da değerini bilmek gerek. Birkaç saatlik bir işlem ile hiçbir sorun yaşamadan kullanmaya devam etme olanağı tanıyan petek temizleme yöntemlerini ihmal ettirmeden mutlaka deneyin. İhmal ederek ısınmadığınız halde ödemek zorunda kaldığınız yüksek faturalar ile zararlı çıkmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın