Gebze Kalorifer Temizliği

Gebze Kalorifer temizliği işleminin artık ilaçla kalorifer  peteği temizleme ürünleri ile yapılması sayesinde tam bir temizlik sağlanmış olur. Bu güne kadar birçok kez yaptırmış olduğumuz temizlik işleminde düşündüğümüz tek şey yapılan temizliğin gerçekten tüm maddelerin içeriden çıkartılmasını sağlayıp sağlamaması yönünde olmaktadır. Böyle bir düşüncenin oluşması da son derece normal. Temizliği yaptırırken kullanılan ürünler sağlıklı mı? Kalorifer ve kombinin zarar görmesini sağlar mı? Gibi düşünceler ile tam olarak emin olamıyoruz. Bu düşüncelerinizi kanıtlar nitelikte olan bazı firmaların kullanmış olduğu ürünler yada yaptıkları işlemler kaloriferin temizlenmesinden çok zarar görmesine neden olur. En başta söylemiş olduğum ilaçlı kalorifer temizleme ürünlerinin ithal edilmesi maddi açıdan baya fazla olması tek bir şişenin daha fazla kullanımda etkili olması için boyalı suyla karıştırarak bir litreden belki de litrelerce solüsyon çıkarılmaktadır.
Ucuz ve bu şekilde verilen bir hizmeti görünce biz de hemen tercih ederek ne olduğu konusunda tam net bir bilgi alma gereksinimin de bulunmuyoruz. Oysa kalorifer temizliği oldukça titizlikle yapılması gereken bir işlemdir. Eğer konuştuğunuz tesisatçının güzel konuşmasına aldanıp yapmış olduğu işlem hakkında sağlam bilgi almazsanız yapılan temizliğin yararından çok zararını görebilirsiniz. Bu tarz ikilemler içerisinde kalmadan doğru seçimler yapmayan isteyenlerin en doğru adresi her zaman olduğu gibi Gebze Tesisat, dır. Kullanımış olduğumuz petek temizleme ilacı ve özel cihazları sayesinde ucuza mal etmek için kaliteden asla ödün vermeyiz. Diğer firmaların 50 liralık bir fark için yaptıkları bu oyunculuk gerçekten takdire şayandır. Fakat biz böyle bir oyuna yada ihmale yer vermeden kullandığımız her ürünün kullanım açısında kalorifer ve kombi açısından sağlıklı olduğuna dair tüm onayları alarak işlem yapmaktayız. Kalorifer temizliği sırasında kullanmış olduğumuz bu ürünlerin zamanla balçık şeklinde üreyen ve kirece dönüşen maddelerin üzerine yapışarak asit ik özelliği ile erimesini ve suya karışmasını sağlar. Bu şekilde her noktada etkili olan tüm noktalar da biriken maddeleri suya karıştırarak tıkalı noktaları açar.
Bu pisliklerin içeriden temizlenmesi suyun taşındığı sırada radyatörler de birikmesi sonucunda bir müddet sonra yeterli hızda suyun taşınması sağlanamaz ve kombiye zarar verir. Su basıncından oluşan düşme, kombinin çalışmasını durdurması genel itibari ile içeride biriken pisliklerden kaynaklıdır. Şimdi diyeceksiniz ki içeride üreyen bakteriler ha suya karışmış ha peteğin yüzeyinde kalmış bu bakterilerin içeriden çıkartılmaması sonucunda bu işlemin yararı olur mu? Petek temizleme kimyasallarının amacı içeride tam ve etkili bir petek temizliği sağlamaktır. Biriken maddelerin içeriden çıkartılması daha sonra ustanın yapacağı bir işlemdir. Bunu yapmak da için pis suyun dışarı alınarak temiz suyun verilmesi ile gerçekleşir. Kalorifer peteği temizleme cihazı olarak kullandığımız özel robotlar sayesinde kova kullanıp etrafa yayılmasına, hatta yapılan bazı dikkatsizlikler ile pis suyun evinizin içerisine girmesine izin vermeden tamamen robotların içerisine alınan sular ile evinizi hiç kirletmeden temiz bir şekilde yapılır. Bence bir işlem yaparken hele ki bu kalorifer temizliği ise bir ustanın hiçbir bölgeyi pisletmeden, kırmadan işlemini bitir e bildiğine şahit olduysanız doğru tercihi yapmışsınız demektir. Eğer ben hala böyle bir ustaya denk gelmedim diyorsanız o zaman siz Gebze Tesisatı aramadınız demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Arayın